Wie zijn wij

Logo 600

Jansen & de Feijter
boeken, petit café & theetuin

Boekhandel Jansen & de Feijter uit Velp is in 1998 opgericht door Anneke de Feijter en Walter Jansen. De officiële opening werd op 6 maart 1998 verricht door Jan Terlouw, bekend kinderboekenschrijver, oud-politicus en voormalig Commissaris van de Koningin in Gelderland.  Al snel werd de boekhandel een begrip in de regio: goede en deskundige medewerkers, een mooi assortiment en veel lezingen en literaire activiteiten. De winkel ontwikkelde zich tot de literaire hangplek en de culturele dorpskroeg van Velp en omgeving
In de structuurvisie Velp (Gemeente Rheden 2017) wordt Boekhandel Jansen & de Feijter genoemd als een van de 25 parels van Velp.
De boekhandel werkt samen met veel culturele en maatschappelijke instellingen uit de regio en draagt in belangrijke mate bij aan de verbinding tussen verschillende organisaties en personen.

Voorjaar 2013 heeft de winkel een metamorfose ondergaan. Sinds 2009 verkeerde de branche in zwaar weer en waren veranderingen nodig om te kunnen blijven bestaan. Jansen & de Feijter deed als een van de eerste winkels in Nederland een succesvolle crowdfunding waarmee een verbouwing kon worden gerealiseerd en de aanleg van een theetuin achter de winkel. Onder het motto Lezen & Laven kan het publiek sindsdien genieten van een goede koffie of thee, zoete lekkernijen uit eigen keuken, een vegetarische lunch en van een goed glas wijn. Het petit café is een belangrijk trefpunt geworden in Velp.

Najaar 2014 is Jansen & de Feijter in Arnhem gestart met Het Colofon – boeken, koffie & muziek, een boekhandel en conceptstore. De winkel in Arnhem is gevestigd in de Bakkerstraat nr. 56 in het royale pand waar vroeger de Palace-bioscoop was gevestigd en tot 2014 de firma Houtbrox. Deze winkel biedt ruimte aan anderen voor een pop-up of shop-in-the-shop en verkoopt naast boeken ook vintage meubeltjes en design. De boekhandel is nog volop in oprichting en zal nooit af zijn.

De afdeling klassieke muziek is sinds voorjaar 2017 van de winkel in Velp verhuisd naar Het Colofon en staat onder leiding van Peter Vijfvinkel, oud medewerker van de Muziekwinkel Bergmann.

In 2017 heeft de boekhandel, samen met een groep klanten, een nieuwe ontwikkeling in gang gezet en is Stichting Cultureel Podium Jansen & de Feijter opgericht.
Deze stichting wordt aangestuurd door een actief bestuur, twintig vrijwilligers en Walter Jansen als directeur. De stichting stelt zich tot doel de activiteiten vanuit de boekhandel te ondersteunen en verder uit te bouwen. Ook zal de stichting in toenemende mate maatschappelijke functies op zich nemen en bijdrage aan de ontmoetingsmogelijkheden van inwoners uit Velp en omgeving.
2023 wordt het petit café aangepast en de bediening komt in handen van vrijwilligers van de stichting. 

 BoekhandelInfo